Общинският съветник от „Възраждане“ Радослав Червенков от Китай

Общинският съветник от „Възраждане“ Радослав Червенков от Китай

От вчера в Шанхай е общинският съветник от „Възраждане“ в Перник – Радослав Червенков. Той участва в семинар, който е част от инициативата „Един пояс, един път“. Ето и първият коментар на Радослав Червенков от Китай:

„Вчера в Шанхай стартира семинар, част от глобалната инициатива на Китай ,,Един пояс, един път“, в който имам честта да представям България.

Темата на семинара е ,,Интелигентно производство и технологии“. Всъщност това е насоката на моето образование.  Тъжното нещо, което установих още в университета, е, че България е загубила своята инерция в тази сфера, инерция, която е набрала в годините преди 1989 г.  Моментът е ключов, не бива да допускаме глобалните проекти като този да ни заобикалят и България, освен технологично изостанала, да се превърне и в черната дупка на Балканите по отношение на търговските връзки!

Аз вярвам и съм сигурен, че България ще заеме отново достойното място, което ѝ се полага. Там, където други рушат, „Възраждане“ гради.“, написа в социалната мрежа Радослав Червенков от Шанхай, Китай.

В момента „Възраждане“ има три делегации на международни форума – в Китай, Беларус и Република Сръбска.

Актуално

Йордан Тодоров: Над 1 млрд. лв. са потънали в 7-и и 8-и блок на АЕЦ Козлодуй

„Възраждане“ настоява за вето срещу споразумението с Меркосур

Цвета Рангелова: Имаме нов Изборен кодекс без автор

Инж. Коста Стоянов, „Възраждане“: Започва обследване на Аспарухов мост, трафикът е като на АМ „Хемус“

Управляващото мнозинство отказа деполитизация на ЦИК

Последвайте ни във вайбър и телеграм

Измъкнете се от цензурата и се информирайте директно от нас!